Określenie ojcostwa i dnia poczęcia

Witam, OM miałam 18. 09 , trwała 7 dni. Od 30.09-04.10 uprawiałam petting, ale bez wytrysku na drogi rodne, ale stosunki były z zabezpieczeniem, od 05.10-07.10 uprawiałąm seks bez zabezpieczenia. Będąc w 15 tc, dr wpisał mi w kartę ciąży 14 tydzień. Z którym partnerem mogę być w ciąży? ( z tym przez petting czy z tym co stosunek był bez zabezpieczenia). Czy przez taki petting można zajść w ciążę? Dodam, że przez ostatnie miesiące mialam nieregularne miesiączki. Proszę o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku stosunków w krótkim okresie czasu, przy nieregularnych cyklach ustalenie daty poczęcia jest niezwykle trudne. Większe prawdopodobieństwo zapłodnienia występuje w przypadku stosunku bez zabezpieczenia. W celu ustalenia ojcostwa konieczne będzie wykonanie badań po urodzeniu dziecka. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.