Termin porodu od dnia zapłodnienia

Witam serdecznie, mam pytanie w sprawie terminu porodu od dnia zapłodnienia. Czy to kiedy urodzi sie dziecko ma wplyw na date zaplodnienia?jestem w ciazy z chlopcem data om20-08-2013 (nieregularne cykle)data porodu wyliczona w 11 tc to 10-06-2014 kazde usg potwierdzalo date porodu data porodu wg om byla na 26-06-2014.stosunek mialam 8-09-2013 i tu moje pytanie czy z tego stosunku moglo dojsc do zaplodnienia czy z pozniejszego miedzy 15 -20-09-2013? Nie chcę wdawać się tu w szczegóły, ale dla mnie ma to dosyć duże znaczenie jaki jest termin porodu od dnia zapłodnienia i w którym stosunku do tego zapłodnienia doszło. Czy jest w ogóle możliwe tak dokładne wyliczenie, kiedy doszło do zapłodnienia, szczególnie że moje cykle są dosyć mocno nieregularne? Jeśli tak to bardzo proszę o informację w tej sprawie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Data porodu nie pozwoli jednoznacznie określić daty poczęcia. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że do zapłodnienia doszło 08.09.13. Był to 20 dzień cyklu. Wszystko zależy jednak od długości trwania Pani cyklu a takiej informacji nie podano (przynajmniej w jakim zakresie się on waha).