Operacja przepukliny pachwinowej lewostronnej wrota

Witam wczoraj rano miałam operację przepukliny pachwinowej lewostronnej wrota 5mm z wstawioną siatką wieczorem wyszłam do domu. Niestety lekarz nie był zbyt rozmowny szybko szybko byle do domu. Mam pytanie czy mogę brać prysznic i jak często zmieniać opatrunek? Pobolewają mnie mięśnie brzucha po lewej stronie przy poruszaniu się czy tak ma być? Rana wygląda normalnie sucha nic się z niej nie wydobywa podbrzusze z lewej strony jest trochę napuchniete bez żadnych zasinień i tym podobnych rzeczy.

Witam. Pobolewania w okolicy rany to w 2-j dobie po zabiegu to normalne. Rana jest już szczelna i można ją myć - oczywiście nie moczenie w wannie - pod prysznicem. Potem zdjąć stary opatrunek i przemyć ranę octeniseptem, ja zalecam natłuszczanie alantanem - daje to lepsze gojenie i niewysuszanie rany, a w rezultacie ładniejszą bliznę