Operacja usuwania torbiela na jajniku

Witam,niedawno dowiedziałam się po badaniu uesgie dopochwowo że mam torbiela na jajniku, a niemam żadnych obiawuf, miesioczka regularnie, żadnych boleści przy stosunku,ani przy miesioce, żadnych doligłości. A mam iśc na operacie.!!! prosze o pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wszystko zależy od rozmiarów i lokalizacji torbieli, ew. planowanej w przyszłości ciąży. Na podstawie samego badania USG nie można również rozróżnić, czy na 100% torbiel nie ma charakteru nowotworowego. Zawsze może Pani odroczyć zabieg operacyjny i pozostawać pod kontrolą ginekologa, obserwować zmianę. Decyzja odnoście zabiegu należy wyłącznie do Pani.