Opis MR kręgosłupa u 60-latka
Bardzo prosze o interpretacje wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa . Na poziomie th2-th3dyskretny kręgozmykdo przodu z modelowaniem worka oponowego.Odwodnienie srodkowych i dolnych krazków piersiowych,nierówny zarys blaszek granicznych oraz ostefitoza krawedziowa trzonów od th8-osteochondroza. Na poziomie th11 tch 12 przednia ściana ucisnięta przez brzeg trzonu th 12 i bulging krązka-stenoza.Na poziomie th12-l1 lewoboczna przepuklina z ogniskowym pęknięciem pierscienia włóknistego uciska na worek oponowy i zwęza zachyłek boczny. Marek lat 60 Bydgoszcz

MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon