Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a ochrona antykoncepcyjna

Przyjmuję Yasminelle po raz pierwszy i w 3 tygodniu przydarzyła mi się taka sytuacja: we wtorek zapomniałam przyjąć pigułkę o godz. 22, więc w środę przyjęłam tę zaległą o godz. 19 w środę, a następnie o godz. 22 wzięłam kolejną pigułkę. Przyjmowanie zakończyło się w czwartek. Drugie opakowanie rozpoczęłam po 7-dniowej przerwie. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Później przeczytałam, że powinnam była rozpocząć przerwę wcześniej tj. już od wtorku albo bez przerwy rozpocząć kolejne opakowanie.

Witam serdecznie. Opóźnienie może wpłynąć na zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej, jednak nie jestem w stanie określić czy akurat u Pani mogło dojść do odblokowania owulacji.