Co zrobić w przypadku opóźnienia w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej?

Dzień dobry! Przyjmuję tabletki ELIN. Nie pamiętam kiedy wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną(w wtorek czy w środę). W czwartek odbywałam stosunek. W następnym tygodniu w czwartek przypomniałam sobie o tabletkach. Jeśli ostatnią tabletkę z poprzedniego opakowania wzięłam we wtorek to pierwszą tabletkę z kolejnego blistra wzięłam z 17h opóźnieniem. Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Czy mam zapewnioną ochronę przed niechcianą ciążą? Podrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji proszę koniecznie oznaczyć poziom beta hcg i udać się do ginekologa