Opuchlizna dziąsła w okolicy leczonej siódemki

Witam,w lutym 2014r. miałam leczoną zachowawczo dolną, prawą 7(po wykruszeniu plomby zakładana była nowa).Po ok 2 tyg. ząb zaczął bolec,dentysta sprawdził wszystko,w tym żywotnosc zębów i wszystko było ok.Ból ustąpił.Od wczoraj,bez bólu pojawiła się opuchlizna dziąsła po tej stronie koło zęba7 i 8,dziąsło boli tylko przy dotyku,ząb wogóle nie boli.Na dziąśle nie widac żadnego pęcherzyka wypełnionego ropą.Idę jutro do dentysty,chciałabym jednak wiedziec od czego może byc takie coś?Pozdrawiam,Anna

Witam, powodów może być bardzo dużo. Uważam, że jedyną trafną odpowiedź może udzielić pani lekarz po obejrzeniu zęba, wykonaniu zdjęcia RTG i po zebraniu wywiadu. Przyczyną może być między innymi zaostrzenie procesu zapalnego po obumarciu zęba, zapalenie dziąsła itd. Pozdrawiam.