Opuchlizna po operacji przepukliny brzusznej

Witam Jestem po zabiegu przepukliny brzusznej, pooperacyjnej (usunięcie jelita grubego) W 9tej dobie w miejscu wszycia siatki zacząłem puchnąć. Jest doba 11ta i opuchlizna jest dość duża i mnie niepokoi bo wyraźnie rośnie. Wygląda to tak jakby pod skórą jakiś płyn się gromadził. Nic mnie nie boli, nie gorączkuje, a doskwierające swędzenie ustaje. Szwy jadę usunąć za 3 dni Czy mam się tym martwić, czy może samo się wchłonie??? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Radzę wcześniej skonsultować się z chirurgiem. Takie objawy mogą świadczyć o szybkim gromadzeniu się płynu w tkance podskórnej, który może ulec zakażeniu dlatego wymaga odbarczenia.