Opuchnięte i bolesne gardło

Witam ,Od dwóch miesięcy mam problemy z gardłem i nie mogę go wyleczyć, gardło jest ciągle czerwone i spuchnięte, pojawiły się jakieś białe plamki (lekarz twierdzi że to uszkodzony nadskórek) brałem antybiotyki na anginę, później przewlekłe zapalenie gardła, nic nie pomaga gardło jest przekrwione, lekarz laryngolog stwierdził, że może to być refluks jednak nie mam zgagi a nie zostałem zbadany pod tym kątem. Co to może być? jakaś grzybica gardła, nowotwór? Bardzo proszę o jakąś radę...

Piotr Pilarski

Ciężko to stwierdzić na podstawie samego opisu. Sugeruję wizytę u laryngologa.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania gardła trudno ocenić co może być przyczyną... Sugeruje ponowny kontakt z lekarzem, jeśli te dolegliwości nie ustępują. Czy ma Pan dodatkowo jakąś wydzielinę? Wówczas można by było pobrać ją na posiew.