Mężczyzna , 21 lat Witam ,Od dwóch miesięcy mam problemy z gardłem i nie mogę go wyleczyć, gardło jest ciągle czerwone i spuchnięte, pojawiły się jakieś białe plamki (lekarz twierdzi że to uszkodzony nadskórek) brałem antybiotyki na anginę, później przewlekłe zapalenie gardła, nic nie pomaga gardło jest przekrwione, lekarz laryngolog stwierdził, że może to być refluks jednak nie mam zgagi a nie zostałem zbadany pod tym kątem. Co to może być? jakaś grzybica gardła, nowotwór? Bardzo proszę o jakąś radę...
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Bez badania gardła trudno ocenić co może być przyczyną... Sugeruje ponowny kontakt z lekarzem, jeśli te dolegliwości nie ustępują. Czy ma Pan dodatkowo jakąś wydzielinę? Wówczas można by było pobrać ją na posiew.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.
  • Angina – Angina jest chorobą, która rozwija się stosunkowo szybko i gwałtownie. Już po kilku godzinach od kontaktu z osobą chorą na anginę choroba roznosi się drogą kropelkową, dlatego już nawet sama rozmowa z zarażonym jest niebezpieczna – może wystąpić wysoka gorączka, silny ból gardła, nasilający się przy połykaniu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Układ pokarmowy

Grzybica gardła

Grzybica gardła to jedno ze schorzeń laryngologicznych. Często towarzyszy zakażeniu grzybiczemu całej jamy ustnej. Infekcja grzybicza gardła współistnienie z grzybicą migdałków podniebiennych. Na jej rozwój sprzyjają stany obniżenia odporności organizmu....