Osłabienie siły w rękach i nogach

witam od 3 dni zle sie czuje nogi i rece ma takie słabe i mi sie czesom 4 dni temu wypiłem 3 piwka nie brałem zadnych narkotykuw i zadnych dopalaczy byłem wczoraj w szpitalu zrobili mi ekg pobrali mi krew i cisnienie wszstko w porzodku lekarz powiedział ze to moze byc z neruw chła bym dodac ze jusz ma taki charatkter ze jestem nerowy ale czy ten nogi i terce w konicu pszestanom byc takie słabe i nie bendom mi sie cos czy to cos powarznego

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Występowanie drżeń może mieć różne przyczyny: choroby układu nerwowego, układu hormonalnego, zaburzenia wodno-elektrolitowe (m.in. wskutek nadmiernego spożywania alkoholu), zaburzenia metaboliczne, przyjmowanie niektórych leków lub substancji psychoaktywnych (napojów z wysoką zawartością kofeiny, napojów energetyzujących, narkotyków), ale również występowanie drżeń może mieć podłoże psychiczne. W celu wyjaśnienia przyczyny zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Pozdrawiam.

Magdalena StusiĹska

Jeśli lekarze w szpitalu wykluczyli wszelkie poważne przyczyny tego stanu zapewne nie są one powodem osłabienia. Być może, jesli stan nie ustąpi należy spróbować mniej się denerwować lub skonsultować się z psychologiem.