Otwarte oczy i usta podczas snu

witam!!!:) temat dotyczy mojego partnera!!! od kilku lat odkad jestesmy razem zauwazylam u mojego partnera, ze spi z otwartymi oczami oraz buzia!!!! chcialam sie dowiedziec co to oznacza!! do tego rowniez zdazalo sie ze lunatykuje ,pytalam jego mamy i powiedziala ze on od wielu lat tak ma i ze to jej zdaniem i moim nie jest normalne!! prosze o pomoc i poradzie
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Otwarcie ust podczas snu może wynikać z mechanicznej przeszkody w oddychaniu nosem = krzywej przegrody nosa bądź powiększonym migdałkiem gardłowym. Natomiast otwarcie oczu może wiązać się z zaburzeniami snu fazy REM z czym związane jest również lunaktykowanie. Myślę że opisany przez Panią problem wymaga oceny neurologicznej.