Otyłość, brak miesiączki a ryzyko ciąży

witam nie mam miesiaczki w listopadzie mialam ostania miesiaczke jestem otyla czy jest jakas szansa zeby zajsc w ciaze?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przy braku miesiączki a więc także braku owulacji brak szans na ciążę w danej sytuacji. Należy jednak wspomnieć iż nie zawsze miesiączka wygląda tak samo. Czasami może być to jedynie nieznaczne plamienie a wtedy owulacja może nastąpić. Prawdopodobnie jednak Pani stan związany jest z wahaniami hormonalnymi.

Dzień dobry,

Przede wszystkim powinna Pani schudnąć.
Tkanka tłuszczowa produkuje różnego typu związki, które powodują zaburzenia hormonalne i uniemożliwiają zajście w ciąże.

Proszę skonsultować się z dietetykiem i zacząć zdrowo się odchudzań, a cykl miesiączkowy i owulacje powinny wrócić do normy.