Pęknięta prezerwatywa i antykoncepcja awaryjna a ciąża

Witam, W piątek współżylismy z dziewczyną i niestety pękła nam prezerwatywa. Prawdopodobnie był to dzień owulacji, bądź kolejny po niej. Czy w takim razie tabletka ellaone przyjęta ok. 90h po stosunku okaże się skuteczna jeżeli doszło już do zapłodnienia w jajowodzie? Czy komórka jajowodzie nie zdarzy się już zagniezdzic?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zastosowanie antykoncepcji awaryjnej nie daje nam 100 procentowej pewności, że do ciąży nie dojdzie.Należy pamiętać, iż w momencie gdy rozpoczął się proces implantacji lek jest nieskuteczny ( najwyższa skuteczność jest gdy zostanie przyjęta w ciągu 72h później zaczyna nieco spadać).Jeżeli krwawienie miesiączkowe nie wystąpi proponuję wykonać test ciążowy (zazwyczaj miesiączka powinna pojawić po 7 dniach od przewidywanego terminu). Pozdrawiam