Petting i rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej a ryzyko ciąży

Wczoraj uprawialismy petting z chłopakiem. Chłopak był w majtkach i spodenkach, ja miałam spodnie od piżamy i również majtki, ale jakimś cudem miałam plamę na majtkach od ich wewnętrzej strony-to był jego płyn preejakulacyjny.Miałam również podpaskę, mam okres, Dodatkowo zaczęłam brać tabletki antkoncepcyjne, jednak wczoraj brałam dopiero 3cią- na ulotce jest napisane,że działają już od pierwszej, ale lekarz mówił, że po 7 dniach. Chciałabym zapytać , czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że tabletki są skuteczne już od pierwszej sztuki - tak jak jest napisane w ulotce. Nie ma zatem powodów do niepokoju - ryzyko ciąży jest naprawdę znikome.