Pięć kg nadwagi po ciąży

Witam Jestem matka dwóch chłopców- 3 i 5 lat. Moim utrapieniem jest 5kg na plusie, które zostały po ciążach. Za diabła nie mogę obie poradzić ze zrzuceniem. Byłam u kilku dietetyków oraz wykupiłam diety internetowe. Niestety, zrzuciłam 1.5-2 kg i tyle. Zawsze byłam szczupła. uprawiam sport, z rana biegam ok 40 min a jak mi się nie uda,wieczorem jezdze na rowerku stacjonarnym. Nieraz jakies hula-hop, czy ćwiczenia dywanowe. Mam wrazenie, jakby mój organizm się zablokował. Co mogę z tym zrobić?

Witaj,
czasami po długim stosowaniu niskokalorycznych diet, organizm przestawia się na tzw. tryb oszczędzania- spowalnia tempo metabolizmu i miedzy innymi dlatego tak ciężko jest schudnąć. Powinnaś dobrze zbilansować dietę i prawdopodobnie podwyższyć jej kaloryczność.

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
dobrydietetyk.pl

Może jednak popełnia Pani jakieś błędy? Wiele krótkotrwałych diet tylko pogarsza ten problem. Warto też zbadań poziom hormonów tarczycy.

Witam serdecznie,
Niewątpliwym plusem jest fakt, że dba Pani o aktywność fizyczną. Jednak oprócz niej istotnym elementem jest zbilansowana, pełnowartościowa dieta, dostosowana indywidualnie do Pani trybu życia.
Oprócz pomiarów masy ciała zachęcam do wykonania analizy składu ciała.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska