Pieczenie skóry po prześwietleniu RTG klatki piersiowej

Witam, mam pytanie czy podczas prześwietlenia rtg można się poparzyć? Parę dni temu miałam prześwietlenie rtg klatki piersiowej i od momentu wyjścia od lekarza pieką mnie plecy. Czuję się jak po poparzeniu słonecznym, stąd też moje pytanie czy to normalne? Nie przebywałam na słońcu ani w ten dzień ani długo przed, nie mam alergii pokarmowej ani żadnej stwierdzonej. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że aparat był przestarzały i poparzył mi skórę? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję.

Witam serdecznie,

Każdy aparat rtg musi zostać dopuszczony do użytku przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Jeśli takie zezwolenie zostaje wydane to później sanepid rokrocznie kontroluje aparaty dopuszczone do użytku pod względem technicznym, aby być pewnym, że ich stosowanie nie zagraża zdrowiu pacjentów. Odpowiadąc na Pani pytanie, to nie ma możliwości aby miała Pani wykonywane badanie na niesprawnym aparacie. Pewnie Pani dolegliwości to zbieg okoliczności.
Ale sugeruję aby udała się Pani do lekarza w celu konsultacji Pani dolegliwości.

Pozdrawiam.