Częste prześwietlenia RTG

Witam Państwa, moje pytanie dotyczy prześwietleń RTG. w roku (lipiec 2010) zostałam poddana tomografii głowy z powodu bólu miejscowego. wynik brak zmian. następnie ( wrzesień 2010) musiałam wykonać RTG panoramiczne szczeki) do aparatu ortodontycznego. i na domiar złego ( listopad 2010) wykonałam RTG klatki piersiowej ponieważ wymagała tego moja uczelnia. czy mogło to zagrozić mojemu zdrowiu? czy mam się czego obawiać? mowa o zmianach w DNA które mogą spowodować nowotwór?

Nie ma bezpośrednich obaw co do pani zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie naświetlać się bez wyraźnej potrzeby. Zmiany nowotworowe mogą się pojawiać przy bardzo dużych ekspozycja, które w normalnych , medycznych okolicznościach się nie pojawiają.