Tomografia komputerowa bez kontrastu i badanie RTG a ryzyko konsekwencji badania

Witam. moje dziecko w wieku lat 19 (czerwiec 2009) miało tomografię głowy bez kontrastu (aparat 64 rzędowy)- miejscowe bóle głowy= wynik brak zmian. w lipcu 2009 prześwietlenie rtg czaszki oraz panoramę zębów do aparatu ortodontycznego) oraz we wrześniu 2009 rtg barku. czy to nie za duża ilość badań? czy moje dziecko nie było zbyt młode? jakieś następstwa z tego tytułu może mieć? słyszałam ze zmiany nowotworowe? bardzo proszę o analizę trgo przypadku. pozdrawiam Anna

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę, aby taka dawka mogła negatywnie wpływac na organizm człowieka.