Pierwsza tabletka antykoncepcyjna w środku cyklu a zabezpieczenie

Witam. Dzisiaj po 4 tyg od cc mialam wizyte u ginekologa,na której dostalam receptę na tabletki novynette. Lekarz powiedział ze mogę poczekac na okres który w moim wypadku nie wiadomo kiedy nastapi lub brać pigułki od dzis. Pigułkę juz wzielam ale zapomnialam sie jednak zapytac od kiedy jestem w zabezpieczona w takiej sytuacji?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dla pewności należy przez 5-7 dni stosować dodatkową formę zabezpieczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że szansa, iż owulacja pojawi się już 4 tygodnie po porodzie jest minimalna.