Współżycie tydzień po pominiętej tabletce antykoncepcyjnej

Biorę tabletki antykoncepcyjne 24 4. Ostatnio w piątek wzięłam tabletkę o normalnej porze (była to 3 tabletka z 1-go tygodnia), jednak po niecałych dwóch godzinach od jej przyjęcia miałam biegunkę. Niestety nie wzięłam kolejnej, zapasowej tabletki. Następne pigułki (włączając w to sobotę) brałam już o stałych dla mnie porach i bez żadnych "wypadków". Moje pytanie: czy współżycie po tygodniu (następny piątek) od teoretycznie "pominiętej" tabletki jest zabezpieczone czy muszę użyć prezerwatywy?

Magdalena StusiĹska

Teorytycznie- jest Pani zabezpieczona, jako że jest szansa że pigułka się wchłoneła. Tydzień czasu powinien też wystarczyć na powrót skuteczności antykoncepcyjnej. Dla pewności można jednak zabezpieczyć się dodatkowo.