Wydłużenie cyklu stosowania tabletek antykoncepcyjnych a termin miesiączki

Witam. Pogubilam sie w ilosci przyjetych tab.antykoncepcyjnych. Nie jestem pewna,czy nie wzielam o jednej tabletki za duzo lub malo. Przyjmowalam je z 2 blistrow-w domu mialam jedno niedokonczone opakowanie i skorzystalam z niego gdy zapomnialam wykupic nowego. Dzis mija 3 dzien przerwy po skonczeniu brania tabletek i zastanawiam się kiedy powinnam dostac okres w przypadku wziecia 20 lub 22 tabletek.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

teoretycznie powinna Pani dostać okres na początku przerwy. W przypadku korzystania z antykoncepcji hormonalnej bardzo ważna jest dyscyplina dlatego proszę w jednym cyklu korzystać tylko i wyłącznie z jednego blistra. Korzystanie z dwóch może przyczynić się do braku skuteczności tej formy antykoncepcji. Być może powinna Pani zdecydować się na inną sposób. Proszę skonsultować to ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam.