Pierwsza tabletka antykoncepcyjna

Witam. Mam takie pytanie... Okres dostałam w nocy ok. 23, 24 w piątek... byłam wtedy na imprezie i dostałam go troszkę wcześniej, tzn. powinien być następnego dnia, ale było to pewnie wywołane stresem i trochę wypiłam na tej imprezie, ale to nie były duże ilości alkoholu... Pierwszą tabletkę anty (Y**) przyjęłam o 12 w sobotę, jak tylko się obudziłam. Czy opisana sytuacja jest traktowana jako pierwsza doba miesiączki? Jeżeli wzięłam tabletkę o tej 12, to jestem od razu zabezpieczona? Na wszelki wypadek zaczekaliśmy z moim partnerem z naszym pierwszym razem bez innych zabezpieczeń do 7 dnia brania tabletki, czy w takim razie byłam w pełni zabezpieczona? Ale interesuje mnie też, czy to była pierwsza doba miesiączki, czy nie... Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Sądzę, że zachowała się Pani właściwie. Przypuszczam, że była to pierwsza doba miesiączki i zabezpieczenie było pełne od początku. Nawet jeśli przyjęła Pani pierwszą tabletkę w 2 dobie okresu, to po 7 tabletkach ochrona jest pełna, więc odczekanie tygodnia dąło pewność odnośnie pełnego zabezpieczenia.