Pierwszy raz a ciąża

Witam! 3 tygodnie temu próbowaliśmy współżyć z moim partnerem. Wszedł we mnie z 5-6 cm. Strasznie cierpiałam. Były to dni płodne. Dopiero podczas 3 próby założył prezerwatywę. Czy mogę być w ciąży? To był mój 1 stosunek (jeśli można to w ogóle tak nazwać).

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Każdy kontakt seksualny z penetracją członka do pochwy bez zabezpieczenia, który odbył się w dni potencjalnie płodne, stwarza ryzyko zajścia w ciążę, nawet gdy nie doszło do wytrysku nasienia. Jest to związane z niewielką ilością plemników w preejakulacie (czyli wydzielinie z cewki moczowej wydalanej w czasie zbliżenia). Ryzyko to jest oczywiście bardzo małe, jednak należy o nim pamiętać.

W razie spóźnienia się miesiączki, proszę wykonać test ciążowy płytkowy dostępny w każdej aptece. Proszę też pamiętać o tym, że spóźnianie się krwawienia może być związane ze stresem, infekcją, a także często występuje u młodych kobiet.

Polecam artykuł portalu ABCZdrowie: pierwszy raz.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.