Płaczliwość i poczucie odrealnienia u nastolatki

Witam, mam 18 lat zwracam się z prośbą o pomoc. Ostatnio w moim życiu dzieje się coś dziwnego a dokładnie to ciągle płaczę bez powodu, o byle co. Boję się ludzi ich reakcji, myślałam o samobójstwie jako drodze ucieczki od rzeczywistości. Wcześniej taka nie byłam. Jest mi ciężko w szkole soboe nie radzę. Mam problem z koncentracją. Chciałabym z kimś porozmawiać, ale nie mam z kim. Czy to depresja? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Witam,

podaje Pani opis, który może sugerować problemy depresyjne. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem na pełną diagnozę, będzie konsultacja z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą. Specjaliści ci również zalecą Pani odpowiednie leczenie,

Dużo cierpliwości, pozdrawiam serdecznie

Opisane objawy rzeczywiście wskazywałyby na depresję, dlatego zachęcam do jak najszybszej konsultacji z lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą. Szybkie zdiagnozowanie choroby i rozpoczęcie leczenia daje dobre rokowania na szybką remisję i powrót do satysfakcjonującego funkcjonowania.