Plamica hiperergiczna i występowanie nowych plam

moje 10 letnie dziecko choruje na plamicę hiperergiczną od lipca br, cały czas ma nowe wysiewy plam, bierze leki uszczelniające , jest pod opieką dermatologa, wyniki ma dobre. jak długo to potrwa ? co można podać dziecku, aby nie wychodziło więcej plam, czasami boli go brzuszek, czy można podać no spę?

Piotr Pilarski

Ta choroba ustępuje samoistnie, nie da się określić jak długo potrwa u Pani dziecka. Może Pani podać no-spę w razie bólu.

Pozdrawiam.