Plamienie przy 14 tabletce Lesinelle

Witam, przyjmuję tabletki Lesinelle już od ok. 3 lat. W tym miesiącu, w 14 dniu cyklu dostałam plamienia. Utrzymało się ono przez 6 dni. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie zdarzyło mi się pominąć tabletki, wszystkie brałam o tej samej porze. Słyszałam, że takie plamienie może być oznaką zbyt małej ilości hormonów, przyzwyczajenia organizmu. Zostało mi jeszcze jedno opakowanie, następnie wybiorę się do ginekologa, być może po zmianę. Czy mimo wszystko jestem aktualnie chroniona przed ciążą?

Lek. Tomasz Budlewski

Sugeruje przez ten cykl dodatkową ochronę tj np. mechaniczną, dla świętego spokoju... (czasem występują różne zdarzenia zmniejszające skueczność tabletek, dodatkowe leki, choroba etc...)