Plamka na penisie. Czy to grzybica?

Witam. Mam 17 lat. Na moim penisie pojawiła się biała plamka z suchą łuszczącą się skórą (1,5 cm x 1 cm). Nie zwracałem na nią uwagi, dopóki nie zorientowałem się, że jej rozmiar stale się zwiększa. Dodatkowo wystarczy lekko pociągnąć za owłosienie przy penisie, by w garści znalazło się ok. 5 włosów. Nie odbywałem stosunków płciowych. Czy to grzybica? Jeśli tak, to w jaki sposób można ją leczyć? Bardzo mi też zależy, aby nie iść do lekarza. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Witam,

obawiam się jednak, iż bez wizyty u lekarza się nie obejdzie - tylko specjalista fachowo oceni, z jakim rodzajem zmian możemy mieć do czynienia.
Nie pisze Pan od jak dawna utrzymuje się zmiana, czy towarzyszą jej jakieś dolegliwości, wyciek z cewki moczowej, gdzie konkretnie jest zlokalizowana?

Myślę że nalezy rozpatrzyć tu kilka jednostek chorobowych - nie tylko zmiany grzybicze - ale także łuszczycę i liszaj płaski. Warto zapytać przed wizytą u lekarza czy w rodzinie występują takie choroby.

Pozdrawiam