Płaski pieprzyk na napletku

Witam. Mam na napletku plaski pieprzyk, bez wlosow. Przeszkadza mi on wizualnie ale nie chcial bym robic operacji dla takiej blachostki. Czy jesli wytne go sobie sam obcinaczkami a nastepnie poleje woda utleniona i starannie opatrze jalowym opatrunkiem to czy to sie zagoi i jakie jest ryzyko powiklan ? Zamierzam wyciac cala czarna plamke z malym zapasem dookola. Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie odradzam chałupnicze metody leczenia. Nie ma Pan jałowych narzędzi,co znacznie zwiększa ryzyko powikłań. Proszę zgłosić się do dermatologa. Usunięcie zmiany wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest krótki i po jego wykonaniu wraca Pan do domu.