Naderwanie odstającego pieprzyka na szyi

Przypadkiem wczoraj zadrapałam odstający pieprzyk w okolicach szyi, spuchł i zrobił się bordowy. Dzisiaj niestety nie miałam go czym zakleić i po powrocie z pracy zauważyłam, że praktycznie 80% mi się oderwało, została tylko taka jakby bordowa "nitka" . Czy powinnam udać się do dermatologa czy wystarczy obserwować go i poczekać czy się zagoi ? Jakie mogą być konsekwencje zdrapania pieprzyka ?

Aleksander Ropielewski

Na spokojnie prosze obserwować zmianę i planowo skontrolować zmianę u dermatologa. Najpewniej nie będzie się to wiązało z poważnymi konsekwencjami.

Bezpieczniej byłoby jednak skorzystać z konsultacji dermatologa aby upewnić się, że wszystko jest w porządku i nie spowoduje to żadnych problemów w przyszłości.