PLT z tendencją wzrastającą po odmie opłucnej

Witam serdecznie. Bardzo prosze o informacje dotyczaca wynikow PLT= 836 tys/ul. Jestem mama 8 tygodniowego wczesniaka(34tc) po odmie oplucnej. Badania w szpitalu w normie. PLT z tendencja wzrastajaca. Pozostale wyniki w normie. Poza hemoglobina i hematokrytem. Ponizej normy. Co moze byc powidem tak wysokich wynikow plytek? Serdecznie dziekuje z giry za informacje. Pozdrawiam

konieczna jest konsultacja z hematologiem, czasami do wzrostu płytek dochodzi w okresie zdrowienia, ale należy wykluczyć inne przyczyny.Pozdrawiam