Po czym poznać syndromy depresji?

Witam, wielu znajomych twierdzi, że zauważają u mnie syndromy depresji, sama niejednokrotnie dopuściłam do zachowań autoagresywnych. Często zauważam niechęć do wszelkich czynności, dużo myślę o śmierci. Czy może to być rzeczywiście depresja? Co mogę z tym zrobić?

Witam,
to jak najbardziej może być depresja ale nie jest to jednoznaczne, co istotne jest to jednak stan w którym warto skonsultować się ze specjalistą, warto zadbać o siebie. Może Pani szukać pomocy u psychoterapeuty lub psychiatry, może się Pani udać do Poradni Zdrowia Psychicznego odpowiednich do miejsca Pani zamieszkania. Pozdrawiam.