Po jakim czasie od wszczepienia soczewki można uprawiać sport?

Po jakim czasie od wszczepienia soczewki torycznej można np. jeździć na rowerku stacjonarnym? A jeśli można to ile km albo ile minut/godzin? Pozdrawiam B 37 lat

Ja swoim pacjnetom po usunięciu zaćmy pozwałam na sport 10 dni po operacji. Ale proszę żeby zacząć powoli i nie od maksymalnego wysiłku i stopniowo zwiększać obciążenie.
Po zabiegu nie ma w ogóle mowy o sportach urazowych typu boks, zapasy itd. W przypadku sportów gdzie móżliwy jest uraz tenis ziemny, kosztkówka, siatkówka trzba nosić okulary ochronne.