Podejrzenie HPV i narośl przy wejściu do pochwy

mam podejrzenie zarażenia się wirusem HPV. W przedsionku pochwy i na jednej z warg mam małe "narośle" Czekam właśnie na wynik z pobranego wymazu.Moje pytanie brzmi- jak się to usuwa?Kto się tym zajmuje? Wenerolog,ginekolog czy dermatolog? Na wizycie u gin.nie dopytałam,dr.powiedział jedynie że to kosztowne leczenie ok 600zł Proszę o jakąś pewną informacje,ponieważ im więcej na ten temat czytam w sieci tym większy chaos i niepokój Z góry dziękuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie może być zarówno farmakologiczne jak i zabiegowe. Leczeniem zajmuje się ginekolog.