Podejrzenie padaczki u mojego 3 letniego dziecka

Witam mam pytanie kilka dni temu mój 3 letni syn stracił przytomność na spacerze kupowałam mu akurat gofra, gdy zwróciłam uwagę, że coś nie tak sie z nim dzieje. Był oparty o murek i zaczął się osuwać do przodu był siny miał oczy skierowane do góry było widać tylko białka był sztywny i z ust wydobywała sie ślina. Kobieta, która mi pomogła nacisnęła synowi policzki i wypłynęła piana miał przygryziony język zwróciłam uwagę ze dwa razy go drgnęło całe ciało. Ma mieć za kilka dni tomografie komputerowa i jeżeli nie stwierdza padaczki to, czym może być to spowodowane. Dziękuję za odpowiedz

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Opis zdarzenia wskazuje na istotne podejrzenie napadu drgawkowego. W przypadku padaczki niewywołanej zmianami organicznymi OUN tomografia komputerowa może nie wykazać nieprawidłowości. Jeśli tak się stanie, wskazane będzie wykonanie EEG z oceną aktywności elektrycznej mózgu, a przede wszystkim konsultacja z neurologiem.
Pozdrawiam