Podejrzenie paranoi u kobiety

Czy mam paranoje? Mam koleżanke w pracy i mam wrażenie że nie jest ze mną szczera, że kopie podemna dołki.Z koleżankami znamy się jak łyse konie pracuję w firmie 22 lata teraz jak ona przyszła jest źle.Nie mamy takiego kontaktu,już razem wielu rzeczy nie robimy tyle lat przyjaźni a odstawiły mnie na boczny tor ,podzieliłam się z swoimi spostrzeżeniami ale odpowiedziały "nie ma tematu" Staram się to ignorować ale ciężko mi uśmiechać się i nic nie czuć choć przykro mi. Co mam robić ?

Warto też zapewnić sobie wsparcie w tej sytuacji- niezależnie od przyczyn, jest ona obciążająca emocjonalnie i przez to ma na Panią wpływ. Kontakt z psychologiem mógłby przynieść wiele korzyści.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
to nie jest objaw paranoi, wydaje mi sie po tym co Pani napisala, ze faktycznie kobieta ktora przyszla miesza w Waszym towarzystwie. Poobserwowalabym sobie ta sytuacje nie udawala, ze jest dobrze kiedy jest żle ale tez skoro kolezanki dały sie w jakis sposob zmanipulowac-trudno. Prawdopodobnie, jesli przez tyle czasu bylo miedzy Wami dobrze sytuacja wroci do normy po jakims czasie...
Najlepiej kiedy miedzy ludzmi jest jasna sprawa, powiedzialabym, ze jesli maja Pani cos do zarzucenia, niech powiedza. Jesli nie- nie ma sprawy. czasami sie tak zdarza, ze w naszym towarzystwie pojawia sie ktos, kto lubi zwrocic na siebie uwage, troszke miesza nam szyki a nasze kolezanki maja prawo ich sluchac...po jakims czasie wszystko wraca do normy ) Życze cierpliwosci i pozdrawiam!