Podejrzenie zapalenia dziąseł u 18-letniej osoby

Czy to zapalenie dziąseł? Witam, mam pewien problem. Zauważyłam, że przy jednym, drugim siekaczu mam lekko zaczerwienione dziąsło. Sprawia to, że w pianie po paście widzę małą ilość krwi i trochę odczuwam to zaczerwienienie. Czy - jeśli to zapalenie - mogę coś z nim zrobić w domu? Tzn. dobra pasta, miękka szczoteczka płukanki z szałwi? Niestety nie mogę teraz wybrać się do dentysty.

Do czasu wizyty może Pani płukać jamę ustną Eludril i obowiązkowo czyścić zęby ( mimo podkrwawiania ) - może Pani wymienić szczotkę na miękką.
Jednak nawet jeśli stan miejscowy się poprawi konieczna jest konsultacja lekarza dentysty!