Krwawienie z dziąseł a zaparcia i biegunki

Czerwwone.dziasla krwawiace(juz od listopada ) i odslaniajace sie szyjki zebow-podejrzewalam paradontoze periodontolog zaprzeczyl. Pozostale objawy to :biegunka lub zaparcia trwa od conajmniej pol roku czesto zatrzymuje sie na kilka dni i powraca. Przez 3mc schudlam (bez diet i cwiczen)7kilo..co to moze byc i jakie badania wykonac?

Krwawiące dziąsła nie są przyczyną Pani dolegliwości ,a tylko objawem ,proponuje konsultację u gastrologa lub lekarza rodzinnego .Od tego proszę zacząć leczenie ,a na dziąsła osłaniająco ziołowe maści(np .mucosit) i płukanki (np.szałwia , dentosept lub dentosept A do smarowania ),vit.C, koenzym Q 10 -dostępne w każdej aptece .Oczywiście prawidłowa higienizacja jamy ustnej. Życzę zdrowia.

Periodontolog powinien znaleźć przyczynę krwawienia dziąseł. Jeśli nie jest nią paradontoza ani zapalenie dziąseł wywołane płytką nazębną, to trzeba szukać przyczyny dalej. Jeżeli miała Pani przeprowadzone leczenie periodontologiczne, które nie przyniosło efektów, to na początek najlepiej wykonać morfologię z rozmazem i z wynikiem zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
Periodontolog Kraków