Podejrzenie zespołu fosfolipidowego i przeciwciała przeiw kardiolipinie

Witam Serdecznie ! Mam podejrzenie zespołu fosfolipidowego przeciwciała p kardiolipinie igG lekke dodatnia. Czy to coś powaznego ?

Witam serdecznie, wynik wymaga powtórzenia po 12 tygodniach. Potwierdzony, może stanowić podstawę do rozpoznania trombofilii, czyli nadkrzepliwości krwi - skłonności do zakrzepicy żylnej, tętniczej i niestety również do poronień. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog