Podskórna torbiel i leczenie zmian trądzikowych

Witam serdecznie, byłam u lekarza dermatologa Zaczęło sie od tego ze od kilku miesiecy mialam na odcinku ledzwiowym na prawym boku guzek ktory bolal i zmienial sie ,raz byl maly raz duzy. Okazalo sie ze to torbiel podskorny, taka diagnoze postawil lekarz. Zapytalam rowniez o problem ze skora w okolicy pach i brody wlosywrastaja mi sie w skore i tworza pryszcze. Dostalam roztwor ichtioli i diprogente nie wiem teraz ktory lek na ktore schorzenie. Prosze o odpowiedz.

Leczenie trądziku to żmudne zajęcie. Roztwór ichtiolowy ma służyć na przyspieszeniu opróżnienia prawdopodobnie torbieli skórnej. Jeden ze składników Diprogenta ma za zadanie wyciszenie stanu zapalnego, zatem działa zupełnie przeciwnie.