Podwtyższony poziom GGTP a mastektomia piersi

Witam! Mam podwyższony wynik GGTP 205. Woreczek żólciowy mam usunięty. Biorę TAMOXIFEN i ZOLADEX jestem po mastektomi piersi. Czy po tych lekach mogę mieć takie wyniki? Bardzo proszę o odpowiedz.

Witam. Podwyższony poziom GGTP może być wynikiem zastoju żółci w przewodach żółciowych, kamicy przewodowej, nadużywania alkoholu oraz wynikać z działania przyjmowanych przez Panią leków. Sugeruję oznaczenie pozostałych parametrów świadczących o funkcji wątroby - ASPAT, ALAT, ALP, bilirubiny i konsultację z lekarzem POZ.