Podwyższony poziom limfocytów i obniżony poziom neutrofilii w badaniu morfologicznym krwi

Witam, mam 16 lat i potrzebowałam do szkoly wyników morfologi. Mam podwyższone limfocyty (6,27 K/uL) Oraz 71,3 %. Obniżone neutrofile (21,9%). Trochę się nie pokoje, bo na innych stronach przeczytałam, że mogę mieć jakieś infekcje. Bardzo proszę o radę i czekam na odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najczęstszą przyczyną podwyższonego poziomu limfocytów we krwi jest infekcja wirusowa. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Proszę udać się na wizytę do lekarza celem rozszerzenia diagnostyki.