Kobieta , 20 lat Witam .Od ok 6 mies choruje na niedoczynność tarczycy gdzie w chwili obecnej poziom tsh mam 2-krotnie wyższy od normy dodatkowo prolaktyna moja wynosi 47 . Od 2 miesięcy bardzo najpierw mrowieja a później całkowicie mi dłonie . W nowy rok miałam dość nie przyjemna sytuacje gdzie zaczęło dretwiec mi całe ciało aż nogi odmówiły mi posłuszeństwa wezwano karetkę ponieważ miałam trudności z oddychaniem dostałam zastrzyk do mięśniowy na uspokojenie. Nie wiem do jakiego lekarza mam się wybrać.mam 19lat
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny.
  • Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach