Podwyższony poziom żelaza u 48-latki

Witam! Mam 48 lat. Jak mam się odnieść do podwyższonego wyniku żelaza - 189 mikrog/dl a norma jest dla kobiet:60 -160 mikrog/dl. Dziękuję za odpowiedź. Bożena

Lek. Katarzyna Szymczak

Pani wynik nieznacznie przekracza normę, należy go jednak interpretować całościowo, razem z Pani objawami (jeśli takowe występują), przyczyną, z powodu której wykonano badanie oraz wynikami innych badań. Radziłabym skonsultować ten wynik z lekarzem zlecającym.
Pozdrawiam