Pogorszenie stanu naczynek na nogach po laserowych zabiegach

Dzień dobry, W ciągu ostatnich 3 lat zastosowałam kilkakrotnie zabiegi laserowe (laserami: Gemini, alma Nd: Yag oraz skleroterapię na pojedynczych pękniętych żyłach). Niestety,moje nogi wyglądają gorzej niż przed zabiegami (w miejscu gdzie była robiona skleroterapia popękały naczynka; powstał duży siniak). Jestem zawiedziona a zarazem zastanawiam się czy pojawiły się nowe metody (lub rodzaj lasera),który zapewnia większą skuteczność terapii? Będę bardzo wdzięczna za informacje.Pozdrawiam, Kasia

Należałoby wcześniej dobrze zbadać Pani krążenie układu żylnego głębokiego i stwierdzić jego wydolność. Być może nie jest wystarczająco wydolny i poszerzone naczynia będą się nadal pojawiały. Najlepiej skonsultować to z dobrym lekarzem chirurgiem naczyniowym. We Wrocławiu najlepiej udac się do prof.Rybaka.

Przede wszystkim należy wykonać badanie przepływów żylnych usg Doppler aby ocenić stan Pani żył. Wówczas można dobrać odpowiednią metodę leczenia: skleroterapia przez ostrzykiwanie, laser, ipl, RF lub para wodna.