Pogorszenie stanu skóry po Izoteku

Panie Doktorze! Przyjmuję izotek od 2 tygodni, ale od około tygodnia widzę ogromne pogorszenie stanu skóry, w tym duże, krwiście czerwone gulki podskórne (bardzo bolące), szczególnie na żuchwie, policzkach i zaczynają sie też pojawiać na czole. Pogorszenie fatalne :( Czy można używać jakiegoś środka, razem z izotekiem, który to zaleczy? Tak nie można funkcjonować :(

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji polecałbym konsultację z dermatologiem, który zajmuje się Panią na stałe. Warto zgłosić ten fakt lekarzowi. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej (zaczerwienienie skóry, świąd) należy zaprzestać przyjmowania leku.