Pogorszenie widzenia u 21-letniej osoby

Witam mam 21 lat jestem kobietą i od 5 lat miałam wadę wzroku -1,5 w prawym i lewym oku jednakowo jednak 3 miesiące temu wada nagle skoczyła mi do -2.5 też w prawym i lewym jednakowo i znowu zauważyłam że gorzej widzę od tych 3 miesięcy co może być tego przyczyną ? Z góry mówię że nie ma dzieci . Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie bez przeprowadzenia badania okulistycznego oraz wiadomości odnośnie Pani stanu zdrowia i dotychczasowego przebiegu choroby (jakiego rodzaju to wada). Sugeruję kontakt z okulistą.