Pogorszenie wzroku i szum w uszach a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych przy podejrzeniu PCOS

Witam, od dłuższego czasu zażywam tabletki antykoncepcyjne celem uregulowania hormonów (podejrzenie PCOS) - jednakże po jakimś czasie odczuwam pogorszenie wzroku (w tym wysokie ciśnienie w oczach - lekarz wykluczył jaskrę) oraz stały szum w uszach, w ostatnich dniach szczególnie dokuczliwy. Moje pytanie jest następujące - czy opisane dolegliwości mogą być spowodowane przyjmowanie tabletek? Dodam, że moje mają najmniejszą dawkę hormonów - podobno :) Proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy jakie dokładnie leki Pani przyjmuje. Być może jest to jakiś efekt ubocznego działania. Proponuję udać się do ginekologa aby określił ewentualną taką zależność. Być może konieczna będzie wizyta u neurologa.