Pola płucne o wzmożonym przywnękowo rysunku płucnym z plamkowymi i smużkowatymi zagęszczeniami

Prosze o wyjasnienie opisu zdjecia rtg."Spłycenie prawego kąta p-żebrowego, slad płynu? zrost? Pola płucne o wzmożonym przywnekowo rysunku płucnym z plamkowymi i smużkowatymi zagęszczeniami. Zgrubienie opłucnej w miedzyplucu małym prawego płuca. Cienie wnęk zadarte, nieżytowe. Cień srodkowy w normie.Objawy dziecka to tylko goraczka dochodzaca do 40 st. Dziecko jest 6 dni po operacji wglobienia jelita, wypisane na 3 dobe, i 2 godz po wypisie dziecko zaczelo wysoko goraczkowac.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na zapalne tło objawów. Koniecznie proszę skonsultować wynik badania z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko i wdroży właściwe leczenie. Najpewniej konieczna będzie antybiotykoterapia.