Pomoc psychiatryczna osobie po dwóch próbach samobójczych w Krakowie

Mam pytanie: moj brat 32 lata 2 razy próbował popełnić samobójstwo, strasznie schudł trzyma dietę, dużo pije 2 piwa dziennie to min., pali papierosy, teraz obecnie fascynuje się Tedem Kaczyńskim ( tzw. unabomber z USA), który jest przeciw rozwojowi technicznemu i to sa jego poglady. Gołym okiem widać, ze ma problemy, on sam ich nie widzi, niechce z nikim porozmawiać. Co mamy robić , proszę o namiary na jakiegoś psychiatre z Krakowa lub okolic.

Witam. Jeśli brat wykazuje tendencje samobójcze i stanowi zagrożenie dla własnej osoby może być hospitalizowany i leczony nawet wbrew swojej woli. Proszę zgłosić się do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego gdzie otrzyma Pani odpowiednie zalecenia.